Victron Solcellsregulator SmartSolar MPPT 150/60-MC4
Victron SmartSolar MPPT 150/60-MC4 är en intelligent solcellsregulator med Bluetooth-fjärrstyrning, 150V inspänning och 60A laddström, perfekt för effektiv solenergi.
Tidigare lägsta pris
Victron
Lägg i kundvagnen
Gör dina val
0 + i lager
Färre än 5 ( i lager )
Ej i lager. Normalt ca 10 dagar*
Åter i lager
  •  Kunnig personal
  •  30 dagars öppet köp
  •  Över 50 års erfarenhet
  • Produktinformation
  • Victron SmartSolar MPPT-regulator för litium- och AGM-batterier med flera funktioner.
    - Anpassad för litium- eller AGM-batterier
    - Inbyggd Bluetooth för avläsning via smartphone på både iOS och Android
    - Skydd mot överhettning och omvänd polaritet
    - Automatisk inställning för 12, 24, 36 eller 48V batteribank
    SmartSolar 150/60 klarar av 150V inspänning och 60A laddström till batteriet. Regulatorn har ingen förbrukarutgång och levereras med MC4-kontakter för inkommande solenergi.
    IP-klass: IP43
    Laddström (ampere): 60A
    Batterispänning: 12/48V
    Egenförbrukning: 10mA
    Typ: MPPT
    Lämplig för litium: Ja
    Programmerbar: Ja
    Max effekt input 12 volt: 860W
    Max effekt input 24 volt: 1720W
    Max effekt input 48 volt: 3440W
    Bluetooth: Ja
    Förbrukarutgång: Nej
    Varumärke: Victron Energy
  • Egenskaper
  • Bredd (mm): 250 mm
    Djup (mm): 95 mm
    Höjd (mm): 185 mm
    Vikt (kg): 3 kg
  • Recensioner
  • Frågor och svar
  • Om varumärket
  • Victron Energy – Smart och pålitlig strömförsörjning för campinglivet
  • Produktsäkerhetsförordningen (GPSR)
  •  Kunnig personal
  •  30 dagars öppet köp
  •  Över 50 års erfarenhet
Tillbehör
10%
Kabel MC4 6mm2 10 meter
Köp!
Populärt inom samma kategori
Se alla produkter
10%
Victron Solcellsregulator SmartSolar MPPT 75/15
10%
Victron Solcellsregulator BlueSolar MPPT 75/15
Köp!
10%